Strony internetowe RWD jak to wyglada


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Strony internetowe RWD jak to wyglada

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:26

Czy dzisiaj posiadanie responsywnej strony internetowej to już konieczność? Czy algorytmy wyszukiwarek premiują takiego typu strony internetowe w rezultatach wyszukań? A może jest to wymysł marketingowy firm, które parają się budowaniem stron internetowych?

Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej. Po pierwsze zacznijmy od samego określenia responywnej strony internetowej. Potocznie mówiąc, tego typu strony internetowe, dobrze wyświetlają się na każdego rodzaju urządzeniu. Nieważne czy są to komputery stacjonarne czy telefony komórkowe. Tego rodzaju strony internetowe właściwie prezentują się na każdym z tych urządzeń, a dodatkowo ich wygląd jest odpowiednio skalowany. Elementy graficzne są odpowiednio skalowane do wielkości ekranu. Responsywne strony internetowe mogą nieco inaczej prezentować się na komputerach stacjonarnych, a jeszcze inaczej na telefonie. Przeważnie na urządzeniach mobilnych responsywne strony internetowe posiadają mniej elementów graficznych. Następnym ważnym aspektem, który przemawia za posiadaniem takiego rodzaju strony internetowej to fakt, że coraz więcej użytkowników odwiedza strony internetowe na smartfonach. Brak odpowiedniej strony powoduje utratę potencjalnych zleceń. A, więc występuje także aspekt ekonomiczny. Przedsiębiorstwa, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad konkurencją.

Inny powód to pozycja strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Responsywne strony internetowe są premiowane przez roboty wyszukiwarek. Szczególnie dla wyników mobilnych, responswyne strony internetowe posiadają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tego typu funkcji. Wystarczy wpisać strony internetowe Warszawa i sami możemy się przekonać, jakie strony internetowe górują w wynikach wyszukiwarki. Czy należą do nich strony internetowe responsywne, a może nie? Właśnie tego rodzaju hasła strony internetowe Warszawa prezentują jak duże są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Firmy, które projektują strony internetowe doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak ważne jest pozyskanie kontrahentów przez Internet. Rzecz jasna możemy określić to za niewystarczający argument. Ale w dłuższym czasie firmy, które posiadają przestarzałe strony internetowe przekonają się o tym boleśnie. Brak nowych zleceń może być w przyszłości poważnym kłopotem dla każdej firmy, która chce się właściwie rozwijać.

Dlatego doradzam każdemu zmodernizowanie posiadanej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak duży. A możliwe zyski już tak.

Wróć do „Forum tematyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość