Sprawdzona zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Sprawdzona zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:56

Co oznacza określenie żwirownia i do czego może nam być potrzebna w codziennym życiu?

Potocznie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które para się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów budowlanych i ogrodniczych. Przeważnie żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy zastosowaniu ciężkich maszych jest wykopywane kruszywo. Aby dokopać się do kruszywa, trzeba zdjąć wierzchnią nawierzchnię ziemi. Pod nią zazwyczaj znajduje się warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej uprzątnięciu można przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod warstwą ziemi znajduje się piękny, drobny żwir, który możemy podziwiać codziennie.

Aby przybliżyć technologię wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się poszczycić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc poszukiwaną przez nas frazę żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam wyniki zwrócone przez wyszukiwarkę. Poprzez to będziemy w stanie więcej dowiedzieć się w kwestii samej żwirowni i wykorzystania sprzedawanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, może odnaleźć interesujące informacje o sprzedawanych produktach. Tak jak wcześniej powiedziałem, zalicza się do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten piękny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych skwerów zieleni powstaje z pokruszenia wielkich bloków skalnych. Dlatego większość z sprzedawanych żwirów ozdobnych posiada tą samą średnicę. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak podobnych kształtach. W zależności od złoża którym dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która mieści się na terenie złóż granitowych może produkować kruszywo najlepszej jakości. Również koszt takiego żwiru jest o wiele wyższą od innych kamieni.

Dodatkowo bez żwirowni nie postały by żadne drogi w naszym kraju. Bazą każdej drogi jest odpowiednio przygotowane podłoże. Takie podłoże powstaje z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na początku gruby żwir, następnie o mniejszej gramaturze i na wierzchu piasek. Dopiero na tak wykonanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Forum tematyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość